Hakkımda

Fotoğrafım
İstanbul, Turkey
Her gün fink attığım internet aleminde benim de bir izim olsun istedim. Sevdiğim,nefret ettiğim,yaptığım,aldığım,izlediğim,dinlediğim,gördüğüm,yediğim,içtiğim,taptığım ne varsa topladım buraya...Ve yavruto@gmail.com' dayım.

16 Aralık 2011 Cuma

Yeni bir başlangıç. Ve bir proje.

Merhaba;
Hoşuma giden bir başlangıçtır.Kelime anlamı olarakta içimi ısıtır. Merhaba '' benden size/sana zarar gelmez '' anlamını taşıyor.Bu görüldüğü üzere ilk yazım. Özetle kendi mutlu dünyasında kendi halinde biriyim.Benim hayatıma renk katan ne varsa sizinle paylaşacağım.
    Geçenlerde beni zor durumdan kurtaran bir DIY projesi var.Anneme aldığım hediyeyi paketletemedim ve üzerinde süsü olmayan bir kutu ile de vermek istemedim.Sonra kendi kendime hafızamı tazelerken eşimin yardımıyla harika bir fikir bulmuş olduk.Kutuyu kaplayacaktık.Örgü örtüleri hatırlarsınız.Hala bir çok evde sehpa,konsol süslüyor.Bide bunun mutfak dolaplarının içinde olanları var onlar ise tam başa beladır.Sonra bir akım başladı mutfak dolaplarının içlerini yapışkanlı kağıtla kaplama.Moda oldu tüm bayanlar arasında.Benim annem yapmadı.O bitmek bilmez örtü işkencesini bana ve ablama yaşatmaya devam etti.Yapsaydı daha önce tanışırdım dijifix ile bir başka deyişle yapışkanlı kağıt Ben bu malzemeyle orta okul yıllarımda tanıştım.İşteknik dersinde felandım sanırım.Şuan okadarını anımsayamadım :). Bu harika malzeme hem şık desenlere ve renklere sahip,hem de ucuz.Şu ucuzcu dükkanlar sağolsun.Kocaman rulo 1-2 tl. Benim takılarımla,ojelerimle,makyaj malzemelerimle başım dertte idi şimdi ise bu çözüm sayesinde biraz olsun rahatlamış durumdayım. Ve bakalım ne yapmışım...

Malzemeler
- Gözünüze hoş gelen dijifix.
- Cetvel.
- Maket bıçağı.
- Kalem.
- Boş kutu (ayakkabı ve çikolata kutuları bu iş biçilmiş kaftan)

Süslemek isterseniz de paşa gönlünüzün istediği herşeyle süsleyebilirsiniz.

Aşağıdaki adımları takip ederek sizde güzel,süslü kutular yapabilirsiniz. Hemde 1 -2  lira gibi komik paralara.

Benim gibi dağınık olmayın maket bıçağınızı köşe bucak aramayın.
Yoksa kalırsınız benim gibi meyve bıçağına.

Yapışkanlı yüzeye ulaşmak için iki parçayı birbirinden ayırın.

Ölçün,kutuyu yerleştirin.Tek şansınız var unutmayın.Bir kere yapışır. Sökmeye çalışmak nafile bir uğraştır. Kağıdı yırtarsınız. 


  Parmaklarınızı yapışkanlığı yüzeye mümkün olduğunca değdirmemeye özen gösterin.                          Kurtulmak epey güç.  Beni çoğu zaman eşim kurtardı. Dijifix'e zarar vermemek önemli.                           Sağdan soldan toplayarak kutuyu kapladıktan sonra..
                                                       ..şimdi sıra kapakta :)
Kapağıda kapladık ve süper kutumuz hazır.
Bu karmaşayı kutuya sığdırmak gerek.

                                                                 Sanırım sığdılar :)

Yeni yıl bu kadar yaklaşmış ve her birimiz hediye alma telaşına düşmüşken bu kutular çok güzel kurtarıcı olucaktır.Unutmayın sıcak bir mesajla şenlendirdiğiniz kutunuzun içine ne koymuş olursanız olun gönül almış olucaksınız.


8 yorum:

Demet / Demetoloji dedi ki...

Benden de sana Merhaba ;)

Bugün blogumu izlemeye almışsın, baktım ilk yazını bugün yazmışsın, ben de ilk izleyicin olayım, sana ilk yorumu bırakayım dedim :) Ne çok ilke imza atmışız böyle :))

Yazma ve paylaşma arzunu hiç kaybetmemeni dilerim. Ben de Türk kahvesini çok severim ve o kutulardan bol bol kaplar, ıvır zıvır saklarım içlerinde. Gerçekten hayat kurtarıyor ;)

=/= YAVRUTO =/= dedi ki...

:))) çok güzel bir merhaba oldu bu.Demetcim harika bir blogun var.Yorumlar yapmıştım senin projelerine de kullanıcı adım değişti aslında.Sana ayrıca mail yoluyla ulaşırım.Daha ponpon yapmayı öğreticeksin bana :)

Aklımdan Geçenler Mideme Düşenler dedi ki...

merhaba blog dünyasına hoşgeldin bende pek eski sayılmam 6 ay olmuş ojeleri görünce dayanamadım başka dıy paylaşımlarını da bekliyoruz...

=/= YAVRUTO =/= dedi ki...

Sende hoşgeldin.Elimden geleni paylaşacağımdan hiç şüphen olmasın.Blogunun ismide çok hoş.Anneannemden anneme,annemden de bana yadigar bir sözü anımsattı.Aklında duracağında karnında dursun.Güzel paylaşımlarda görüşmek dileğiyle.

narsistmoda dedi ki...

bende yapıcaamm çok özendim:D

=/= YAVRUTO =/= dedi ki...

Kolaylıkla yapacağına eminim.Ayrıca dijifixe 2 liradan fazla asla verme.Silikon tabancası olmayanlar için birebir.

Gaby de Modacapital dedi ki...

Hi!! :)
I really like your blog, I follow you :D
... maybe if you have time, you could visit my blog too, and if you like it, follow me back ;)
Kisses!
http://modacapitalblog.com

=/= YAVRUTO =/= dedi ki...

Hello:))
You blog,you will see me.
Bye :-)