Hakkımda

Fotoğrafım
İstanbul, Turkey
Her gün fink attığım internet aleminde benim de bir izim olsun istedim. Sevdiğim,nefret ettiğim,yaptığım,aldığım,izlediğim,dinlediğim,gördüğüm,yediğim,içtiğim,taptığım ne varsa topladım buraya...Ve yavruto@gmail.com' dayım.

8 Mart 2013 Cuma

Mucizeyi İnsanlığa Kadınlar Armağan Etti


Güne kurduğu alarmı 7'den 7.30’a kadar erteleyerek başlayan,yataktan fırlarcasına kalkıp ilk işi dolapta ütülü kıyafet var mı diye bakan,kocasına kahvaltı hazırlayamadığına üzülüp bari tost yapayım diyen,ışık hızıyla duş alıp saçını havluyla kurulamak yerine direkt kurutma makinesine sarılan,rimelini allığını kahvaltısı pahasına süren,bavuldan hallice olan çantasının içinde anahtarı bulmaya çalışan,geç kaldığı için ertesi günlere bıraktığı topuklu ayakkabılarıyla hüzünlü vedalar yaşayan,kapıyı kitlerken rujunu sürenler…Bi de bu türün çocuk bakan versiyonu var ki saygılarımı sunarım.Büyüksünüz… Yaptıkları yapacaklarının teminatı olan,sırtladıkça sırtlayan,oflamayı dahi unutan sevgili hem cinslerim, ''8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günümü'' akşam saat 20:00'da evime ulaşıp kendimi koltuğun üzerine atarak kutlamayı düşünüyorum. Dünya tatlısı eşimin servis edeceği dondurma ise hediyemdir.

Okyanusumuz var aslında bizim.Her birimiz bir su damlası...Eklendikçe çoğaldığımız,güçlendiğimiz...Fırtınası,rüzgarı,renkleri,derinlikleri ve güzellikleri..dinginliği,durgunluğu,huzuru..Kimisi yaralı kimisi kanıyor. Dünya'nın her yerinde acıtılmış bir kadın bulmak ne yazık ki mümkün. Mümkün olmaması dileğiyle. 


  

9 yorum:

Gülihan B. dedi ki...

yazınız çok hoş :)) kendimi gördüm bir ara satırlarda kadınlar günüz kutlu olsun :))

=/= YAVRUTO =/= dedi ki...

Gülihan B.;ben direkt buyum yani :) sizinde kadınlar gününüz kutlu olsun.

Merve Güçlü dedi ki...

Yazılarınız çok hoşuma gitti gerçekten anlatım dilinize bayıldım takipteyim banada beklerim sevgiler :)http://merveguclu.blogspot.com/

KoKoŞ KeLeBeK dedi ki...

canım yaaaaaa naısl ıcten bır yazııııı , ve tam hayatın ıcınden pessss

=/= YAVRUTO =/= dedi ki...

Merve Güçlü, teşekkür ederim. Zaman buldukça yazmaya çalışıyorum.

=/= YAVRUTO =/= dedi ki...

KoKoŞ KeLeBeK; benzer sabahları sık sık yaşıyorum,yaşıyoruz.Benden-bizden çok var biliyorum :)

Pasaklı Kraliçe dedi ki...

Doğru sözlere ne denir...

the bircan dedi ki...

baslıga bayıldım haklsın banada beklerım sevgıler ılsıyorum:) tatlım

=/= YAVRUTO =/= dedi ki...

Pasaklı Kraliçe, iyi bi'şeyler söylemişim galiba :)

the bircan,teşekkürler. uğrayacağımdan şüphen olmasın.